Viac nábytku v odtieni čiernej: vyberte si čierne mangové drevo!

Čo môže byť krajšie ako nábytok z masívneho dreva v odtieni čiernej? Čierny nábytok je módnym trendom súčasnosti. Čierna pôsobí intenzívne ako farba, no zároveň prináša teplo a pokoj do Vašej obývačky. S farebnými doplnkami a inými štýlovými prvkami môžete Vášmu príbytku okamžite dodať iný vzhľad, napríklad zmenou sezónnych farieb. Zaujíma Vás, ako môžete nechať vyniknúť čierny nábytok vo Vašej obývačke a aký nábytok môžete vyrobiť z čierneho dreva? Sme radi, že Vás v tomto blogu môžeme inšpirovať!

Čierny nábytok z mangového dreva

Ak chcete svojej obývačke dodať jedinečný nádych, najlepšie je to urobiť novým nábytkom. Čierne drevo je v posledných rokoch čoraz obľúbenejšie ako materiál na výrobu nábytku. To nás ale vôbec neprekvapuje! Čierna vyniká, je upokojujúca na pohľad a dobre sa hodí k prirodzenému vzhľadu dreva. Mangové drevo je samozrejme najkrajšie spomedzi ostatných druhov dreva! V čiernom dreve krásne vidíte tú čistú kresbu a farebné odtiene. Náš čierny nábytok z mangového dreva je ošetrený špeciálnym čiernym lakom, ktorý mu dodáva výrazný vzhľad. Z čierneho dreva môžete vyrobiť všetky druhy nábytku, od jedálenských stolov až po nádherné príborníky. Aký čierny drevený nábytok si vyberiete Vy?

Opäť v centre pozornosti: čierny jedálenský stôl

V našom predchádzajúcom blogu sme Vám už spomenuli čierny jedálensky stôl – ako pútač vo Vašej obývačke. Čierny stôl (najlepšie v okrúhlom alebo oválnom prevedení) vyzerá skvele vo Vašej domácnosti. Vedeli ste, že tento stolík môžete skombinovať s krásnym konferenčným stolíkom? Existuje aj v okrúhlej verzii. Umiestnením väčšieho množstva čierneho nábytku do Vašej obývačky ľahko vytvoríte krásnu jednotu vo Vašom interiéri.

Akým čiernym nábytkom disponujeme?

Čierneho nábytku je toľko ako nábytku z prirodzeného mangového dreva. Tu sú jednotlivé druhy nábytku, ktoré u nás nájdete!:

Kombinácia štýlového nábytku z čierneho dreva

Okrem krásnych stolíkov si môžete zaobstarať aj skrinky z čierneho mangového dreva. V takejto skrini, vynikne všetko, čo do nej vložíte, ešte viac! Príborník alebo komodu  môžete mať aj z čierneho mangového dreva. Prírodný akcent mangového dreva dodáva čiernemu nábytku jedinečný vzhľad, ktorý sa hodí do každého štýlu interiéru. Zároveň poskytuje kontrast, najmä ak nábytok skombinujete s inými výraznými farbami.

Ako sa starať o nábytok z čierneho mangového dreva?

Nábytok vyrobený z čierneho mangového dreva môže vyžadovať občasnú starostlivosť. Našťastie, čierne mangové drevo nie je náročné na údržbu! Nábytok stačí z času na čas utrieť prachovkou alebo mierne navlhčenou handričkou. Náš nábytok je už ošetrený proti vlhkosti, no aj tak je lepšie, vyhnúť sa vyliatiu vody alebo tekutín. Ak sa tak stane, rýchlo treba utrieť povrch stola handrou. A ak si všimnete, že Váš čierny nábytok stráca časom  lesk, môžete ho ošetriť špeciálnym olejom alebo voskom na čierne mangové drevo. Vďaka tomu môžete mať Váš nábytok rýchlo opäť ako nový!