Inšpiratívny blog: ako čierny odtieň nábytku oživí Váš interiér

Možno Vám pri pomyslení na čiernu farbu nábytku hneď nenapadne myšlienka, že ide o módny trend a nie ste tak ďaleko od pravdy! Čierny nábytok môže dodať Vášmu interiéru obrovskú silu. Je štýlový a vynikne najmä v kombinácii so svetlými farbami na stenách či na podlahe. Chceli by ste získať nejakú inšpiráciu pre dizajn Vašej obývačky, pracovne alebo iného priestoru? V tomto inšpiratívnom blogu Vám povieme viac o čiernom mangovom dreve a o tom, ako ho môžete použiť vo svojom interiéri.

Nadčasový interiér a čierny nábytok?

Ak sa nad tým zamyslíte, čierna je veľmi neutrálna farba. Je upokojujúca pre oči a môže tiež vyžarovať teplo. S niekoľkými farebnými doplnkami môžete dať čiernemu nábytku úplne iný rozmer. Vďaka tomu je nábytok z čierneho (mangového) dreva skutočne nadčasový. Pri zmene módnych trendov alebo ročných období, doplnky jednoducho vymeníte. Predstavte si krásnu farebnú vázu na stole alebo knihy v čiernej skrinke z mangového dreva. Týmto spôsobom sa môžete ľahko prispôsobiť novým trendom, bez finančne náročnej výmeny nábytku.

Tipy na čierne mangové drevo

Čierny nábytok z mangového dreva sa hodí takmer do každého interiéru, no my pre Vás máme pár tipov, aby vyzeral ešte lepšie.

  • Skombinujte čierne mangové drevo s farebnými doplnkami, ako napríklad krásna zelená rastlina alebo váza.
  • Striedajte čierny nábytok so svetlými farbami, aby ste vytvorili dokonalú súhru farieb.
  • Umiestnite do miestnosti čierny nábytok pre harmonický efekt, ako napríklad jedálenský stôl a príručný stolík z čierneho mangového dreva.
  • Stavte na prvky industriálneho štýlu, ktoré krásne doplnia čierne mangové drevo.

TV nábytok z mangového dreva – čierna farba

Udržateľný čierny nábytok

Čierne mangové drevo je nadčasové, pokiaľ ide o trendy bývania, a to je dobre. Je to tvrdé drevo, čo znamená, že je odolné, stabilné a pevné. Váš nábytok z čierneho mangového dreva sa preto rýchlo nepoškodí. Ak je drevo trochu matné, farbu môžete osviežiť ošetrením nábytku včelím voskom.

Ako vyrábame čierny nábytok z mangového dreva?

Ak je mangovník na plantáži príliš starý, farmár ho nechá vyrúbať. Strom ide do továrne na nábytok, kde sa spracuje na dosky. Potom sa z neho dá vyrobiť nábytok. Ak je nábytok čierny, drevo je upravené tmavým lakom. To dodáva nábytku z čierneho mangovníka jedinečný a elegantný vzhľad. Drevo z čierneho manga bolo ošetrené proti vlhkosti a škvrnám, ale rozliate nápoje, či iné nečistoty je dobré čo najskôr upratať. Čistenie je možné vykonať mierne navlhčenou handričkou. Tiež si všimnite, že čierne mangové drevo vyžaduje len minimálnu údržbu.

Industriálny štýl a čierny nábytok?

Industriálny štýl v interiéri je v poslednej dobe dôležitým trendom bývania a mangové drevo tomu pekne nahráva. Pretože sa nábytok z mangového dreva často kombinuje s prvkami, ako je čierna oceľ, robustné nohy či montážne materiály, dokonale sa hodí do priemyselného interiéru. O to viac to platí pre čierny nábytok z mangového dreva, pretože čierna je sama o sebe farbou, ktorú často vidíte v industriálnom štýle. Industriálny interiér charakterizujú surové a pevné materiály, akými sú drevo a oceľ. Betón je tiež štýlovým prvkom, ktorý v týchto typoch dizajnov často vidíte. Pomocou týchto prvkov premeníte Váš interiér na elegantný a štýlový celok.