Aké sú výhody okrúhleho stola?

Sú krásne, štýlové a výhod, ktoré ponúkajú je ešte omnoho viac! Reč je o okrúhlych stoloch, ktoré sú aktuálne veľmi trendy! Čím je však stôl s okrúhlou doskou taký výnimočný? Povedzme si o tom viac. Pri okrúhlom stole sú si všetci rovnocenní a preto aj rozhovory vedené za týmto typom stolov sú príjemnejšie. Navyše, k okrúhlemu stolu sa zmestí aj viac hostí v porovnaní so štvorcovým alebo obdĺžnikovým stolom. Ste zvedaví, či sa Vám takýto stôl hodí a chcete vedieť, aké ďalšie výhody v sebe okrúhly stôl ukrýva? Potom čítajte ďalej, pretože v tomto blogu Vám ich uvedieme!

Okrúhly stôl je bezpečný

Ďalšou z jeho mnohých výhod je práve bezpečnosť. Okolo okrúhleho stola sa môžu Vaše ratolesti pokojne naháňať, keďže okrúhla stolová doska nemá žiadne rohy, vďaka čomu je bezpečnejšia. Užitočné, ak máte deti, ktoré sa pravidelne preháňajú po dome, alebo ak Vy sami máte občas sklony naraziť. A ak narazíte do okrúhleho stola, nebude to ani zďaleka tak bolieť!

Aktuálny módny trend

Módne trendy v roku 2023 sa zameriavajú na oblé, prirodzené tvary. Prednosťou okrúhleho stola je teda okrem iného aj to, že dokonale ladí so súčasnými interiérovými trendmi. Tvar pôsobí prívetivo a jemne, čo viete dokonale využiť vo svojej spálni alebo obývačke. Nielen okrúhly jedálenský stôl, ale aj okrúhly konferenčný stolík tak môžu byť ozdobou Vášho interiéru. Dajú sa dobre kombinovať s iným nábytkom, ktorý sa hodí k tomuto trendu, ako je napríklad útulná pohovka. Vedeli ste, že mangové drevo sa taktiež hodí k tomuto štýlu? Prirodzený a robustný vzhľad mangového dreva vyzdvihuje osobitosť okrúhleho stola ešte viac. A chcete niečo, čo naozaj vynikne? Potom zvoľte mangové drevo v čiernej farbe!

Výhody okrúhleho stola na prvý pohľad

Nechce sa Vám veľa čítať? Žiadny problém, výhody okrúhleho stola sme pre Vás vymenovali v prehľadnom zozname:

  • Bezpečnosť je prvoradá.
  • Stôl s okrúhlou doskou sa perfektne hodí k akémukoľvek nábytku!
  • Rovnocenné rozhovory pri okrúhlom stole.
  • Viac ľudí za jedným stolom.
  • Okrúhly tvar vyzerá jednoducho útulne!

Útulné stolovanie v kruhu

Stolovanie pri okrúhlom jedálenskom stole je pohodlnejšie. Ale ako to presne funguje? Jednou z výhod okrúhleho stola je, že hostia, ktorí pri ňom sedia, sa môžu na seba ľahšie pozerať. Vďaka chýbajúcim rohom a stranám je pre hostí pri stole jednoduchšie komunikovať medzi sebou a môžu tiež viesť rozhovory, do ktorých je zapojená celá skupina.

Viac hostí u Vás doma

Jednou z výhod okrúhleho stola je, že sa zaň zmestí viac ľudí ako za štvorcový alebo obdĺžnikový stôl s rovnakou plochou. Je to aj preto, že stôl nemá rohy, ktoré zbytočne zaberajú miesto, kde by sa inak mohli usadiť ľudia. Okrúhly stôl teda využijete na zariadenie menšej obývačky. Môžete sa tiež rozhodnúť pre okrúhly model konferenčného stolíka, ak chcete ušetriť miesto, napríklad keď je tento stolík umiestnený vedľa rohovej pohovky. Faktom zostáva, že za okrúhly stôl sa zmestí viac hostí.