Prečo by ste si mali vybrať oválny stôl?

Oválny stôl je hitom dnešnej doby! Okrem toho, že sú oválne stoly veľmi obľúbené, disponujú naozaj veľkým množstvom výhod. Pri obdĺžnikovom alebo štvorcovom stole zaberajú rohy miesto navyše. Vytvárajú tak prázdny priestor, pretože tam nikto nemôže sedieť. S oválnym modelom stolov je to inak! Za oválny stôl tak môžete usadiť omnoho viac ľudí. Chceli by ste sa dozvedieť viac o výhodách oválneho stola? V tomto blogu Vám o nich povieme viac!

Všetky výhody na prvý pohľad

Oválny stôl má množstvo výhod. Chcete ich všetky hneď poznať? Tu sú:

  • Za oválnym stolom sú rozhovory veselejšie;
  • Žiadne rohy! Bezpečnejšie nielen pre deti;
  • Vzhľad oválneho stola okamžite upúta;
  • Väčšina oválnych modelov ponúka možnosti pre viac ľudí ako obdĺžnikový stôl;
  • Sú vhodné aj do malých priestorov.

Pohostinnosť okolo oválneho stola

Pretože oválny stôl má zaoblený tvar, všetci stoloví hostia sa môžu ľahko pozerať jeden druhému do očí. Kým štvorcový alebo obdĺžnikový stôl vedie často k rozhovorom v skupinách, oválny stôl pozýva všetkých  k spoločnému rozhovoru. Neexistujú žiadne osoby, ktoré by sedeli v rohu alebo pri hlave a boli by do určitej miery vylúčené z rozhovoru. Skupina sa rýchlo cíti navzájom zaangažovaná, čo vedie k príjemnejším rozhovorom, na ktorých sa zúčastňujú všetci. Tak super útulné!

Oválne stoly sú bezpečné

Pravdepodobne ste narazili na roh štvorcového alebo obdĺžnikového stola. Potom pravdepodobne viete, aké bolestivé to môže byť. Najmä ak sú prítomné i malé deti, chcete sa tomuto riziku čo najviac vyhnúť. Našťastie je na to oválny stôl dokonalým riešením. Takýto stôl nemá žiadne rohy, do ktorých by ste mohli naraziť. A ak narazíte? Potom to bolí oveľa menej ako pri obdĺžnikovom stole. To je užitočné nielen pre Vás, ale aj pre deti, ktoré pobehujú v dome. Obojstranne výhodná situácia!

Jedinečný dizajn

Príjemnou výhodou oválneho stola je vzhľad. Popri všetkých stenách a skrinkách s čistými líniami sa oválny stôl naozaj vyníma. Skutočný pútač! Oválny stôl navyše pôsobí kompaktnejšie ako obdĺžnikový stôl rovnakej veľkosti. Ak si vyberiete aj oválny stôl z mangového dreva, môžete si byť úplne istý, že Váš stôl nikdy nevyjde z módy. Prírodný vzhľad mangového dreva sa hodí do každého interiéru v domácnosti. Keď sa po niekoľkých rokoch pustíte do úpravy interiéru, Váš stôl môže jednoducho zostať.

Viac ľudí pri stole

Na obdĺžnikovom stole sú logicky štyri rohy. Nikto tu nemôže sedieť. Oválny stôl nemá žiadne rohy a teda žiadne obmedzenia z hľadiska sedacej plochy. Ktokoľvek môže sedieť kdekoľvek. Okolo oválnych stolov teda nechýba pohostenie. Užitočné je aj to, že mnohé oválne stoly majú nohy v strede, aby nohy stola neprekážali nohám stoličky. Pri stole môže byť stolička kdekoľvek.

Málo miesta? Žiaden problém

Vďaka tvaru oválny stôl zaberá menej miesta ako obdĺžnikový stôl. Niekde, kde sa nezmestí obdĺžnikový stôl s dĺžkou dvoch metrov, by sa mohol akurát hodiť stôl oválny. To je veľmi užitočné, ak nemáte doma veľa miesta. Ak chcete vedieť, koľko stoličiek sa Vám zmestí okolo Vášho nového oválneho stola, mali by ste si len pre zábavu prečítať náš informatívny blog.

Dokonalý oválny stôl do Vášho interiéru? Vyberte si mangové drevo!

Hľadáte krásny oválny stôl? Potom samozrejme čoskoro skončíte s mangovým drevom. Mangové drevo má teplý a zároveň exotický vzhľad. Je to skutočne prírodný produkt. Vďaka tomu je Váš nový oválny stôl ešte útulnejší. V našom internetovom obchode nájdete nielen široký sortiment oválnych, ale aj okrúhlych stolov z mangového dreva. Stačí sa len pozrieť!