Módny trend súčasnosti: jedálenský stôl v odtieni čiernej

Hľadáte do svojho interiéru skutočný pútač, ktorý sa navyše ľahko kombinuje s inými módnymi trendmi? Potom je čierny jedálenský stôl, práve to, čo hľadáte! Je štýlový, skutočne vynikne vo Vašom interiéri a so správnymi doplnkami sa dá začleniť do rôznych módnych štýlov. Vedeli ste, že aj takýto čierny jedálenský stôl môžete mať z mangového dreva? V tomto článku Vám povieme viac o kráse čiernych stolov a o tom, ako môžete urobiť z jedálenského stola centrum Vašej obývačky.

Ako získať čierny stôl?

Mangové drevo disponuje prirodzene nápadnou a krásnou štruktúrou dreva. V dreve môžete vidieť veľa farebných odtieňov, vďaka ktorým je každá stolová doska jedinečná. Aj v tom je krása mangového dreva: žiadne dva kusy nábytku nie sú nikdy úplne rovnaké. Ale ako si zachovať tú nádheru, keď mangové drevo zafarbíme na čierno? V Mangonabytok to robíme špeciálnym čiernym lakom. Tento lak sa vpíja do dreva a dodáva mu sýtu, čiernu farbu, no zároveň zabezpečuje zachovanie krásy dreva. Dobre si prezrite naše čierne jedálenské stoly: štruktúra dreva zostáva krásne viditeľná a na doske stola stále vidíte farebné odtiene. Dokonalé! Čo poviete? Na stole z čierneho mangového dreva máte málo práce, pretože je už v predajni ošetrený proti vlhkosti a nečistotám.

Príslušenstvo k čiernemu stolu

S pomocou doplnkov môžete svoj čierny stôl ešte krásne zvýrazniť. Nižšie Vám uvádzame niekoľko tipov, pomocou ktorých môžete svoj čierny jedálenský stôl krásne a nápadne upraviť. Majte tento zoznam po ruke, keď si objednáte svoj čierny stôl.

  • Namiesto prestierania stavte na štýlový behúň.
  • Ozdobte svoj stôl z čierneho mangového dreva krásnou vázou plnou sušených kvetov. Vydržia krásne dlho!
  • A čo tak nápadná závesná lampa nad stolom? Zlatá sa perfektne hodí k čiernej!
  • Umiestnite krásnu rastlinu na Váš stôl z čierneho mangového dreva. 
  • Vyberte si krásne ladiace stoličky k jedálenskému stolu, napríklad s výraznou alebo neutrálnou farbou.

Kombinujte čierny jedálenský stôl s okrúhlymi a oválnymi tvarmi

Ako už viete z našich predchádzajúcich blogov, okrúhle a oválne tvary sú aktuálne veľmi trendy. Suma sumárum: okrúhly stôl z čierneho mangového dreva ponúka viac priestoru pre stolujúcich hostí, zaisťuje, že počas večere môžete viesť ešte príjemnejšie rozhovory, pretože sa na seba môžu všetci pozerať, a hodí sa aj do menších obývačiek. Preto sa tento tvar stola stal skutočným nábytkovým  trendom.  Vedeli ste, že čierne stolíky sú dostupné aj v okrúhlych tvaroch? Týmto spôsobom spojíte tieto dva trendy bývania krásnym a nápadným spôsobom. Oválny jedálenský stôl v čiernej farbe určite upúta!

Aký štýl zvoliť k čiernemu jedálenskému stolu?

Hoci je čierna farba nápadná, zároveň pôsobí pokojne. Ľahko sa kombinuje aj s inými farbami, takže svoj čierny jedálenský stôl z mangového dreva môžete obliecť novými doplnkami v každom ročnom období. Ako najlepšie upraviť svoj čierny jedálenský stôl? Urobíte to napríklad výberom krásnych stoličiek. Aký typ jedálenských stoličiek si vyberiete, samozrejme závisí aj od vlastného vkusu a štýlu interiéru. Idete do kontrastu výrazných farieb, ako je okrovo žltá a koňaková, alebo uprednostňujete tiché odtiene sivej? Našťastie sa s čiernym jedálenským stolom môžete vydať akýmkoľvek smerom, takže si vyberte to, čo najlepšie vyhovuje Vášmu vkusu.