Mangá sú už roky obľúbené pre ich sladkú a sviežu chuť, no vedeli ste, že čoraz obľúbenejšie je aj drevo z mangovníka? Čoraz viac ľudí objavuje špeciálne vlastnosti mangového dreva. Tiež ste zvedaví, čím je mangové drevo také výnimočné? Na tejto stránke nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o tomto teplom a exotickom druhu dreva. Pokračujte v čítaní na vlastné riziko! Je pravdepodobné, že si nábytok z mangového dreva zamilujete rovnako ako my!

Päť často kladených otázok

Aby sme zistili, aké vlastnosti má mangové drevo, odpovedáme na päť otázok, ktoré sa nás najčastejšie pýtate.

  1. Čo je to mangové drevo?

Mangové drevo je drevo z mangovníka. Je to druh tvrdého dreva, čo zaisťuje, že je obzvlášť pevné a má vysokú hustotu. Vďaka týmto vlastnostiam je nábytok vyrobený z mangového dreva odolný a veľmi pevný. Je vhodný na výrobu nábytku, napríklad stolov a skriniek z mangového dreva. Mangové drevo spoznáte podľa jeho teplého vzhľadu, nádhernej farby dreva a charakteristickej štruktúry vlákna.

  1. Aký je pôvod mangového dreva?

Mangovníky rastú v teplom podnebí. Pôvodne mangovník pochádza z Indie, no v súčasnosti ho možno nájsť po celom svete. Plantáže mangovníka sa nachádzajú v Spojených štátoch, Indonézií a dokonca aj v Španielsku. Naše mangové drevo pochádza priamo z Indie, materskej krajiny stromu. Mango tam symbolizuje blahobyt, luxus a bohatstvo. Niet divu, keď vidíte, aký krásny je nábytok z mangového dreva!

  1. Ktorý štýl interiéru sa najviac hodí k mangovému drevu?

Nemusíme nad tým dlho premýšľať. Mangové drevo sa hodí skutočne do každého interiéru. Na mangovom dreve je skvelé to, že nikdy nevyjde z módy. Má robustný a zároveň prírodný vzhľad, ktorý dokáže dodať každému interiéru príjemný teplý nádych. Náš nábytok z mangového dreva často kombinujeme s priemyselnými prvkami, ako je čierna oceľ.

  1. Ako by ste opísali mangové drevo?

Náš nábytok je vyrobený z mangového dreva. Pri výrobe stolových dosiek je snahou čo najviac zachovať prirodzený tvar. To dodáva stolu hravý a prirodzený charakter. Rezy píly nájdete na doske stola. Tieto rezy sú nerovnomerne rozložené po doskách, aby stôl získal robustný vzhľad. Okrem toho majú naše drevené výrobky na doskách praskliny, sfarbenia, rôzne odtiene atď. Výsledkom je, že každá doska zostáva jedinečná a skutočne môžete vidieť, že ide o prírodné produkty.

  1. Môže môj nábytok začať pracovať

V skratke: áno, môže. Mangové drevo je samozrejme tiež len prírodný produkt z dreva, a preto tiež vykazuje vlastnosti akéhokoľvek iného dreva. Drevo je hygroskopický materiál, a preto môže začať pracovať. V dôsledku toho môže kus nábytku vykazovať možné deformácie a praskliny. To však k drevenému nábytku a teda aj k nášmu nábytku patrí.

Vlastnosti mangového dreva, ktoré milujeme

Mangové drevo je v posledných rokoch čoraz obľúbenejšie. Ide teda o všestranný a svojrázny druh dreva, ktorý má mnoho krásnych vlastností. Chcete vedieť, čo ponúka mangové drevo? Vypísali sme pre Vás najkrajšie vlastnosti mangového dreva.

Skutočne udržateľný druh tvrdého dreva

Ak kupujete nábytok z pravého dreva, je príjemné vedieť, že drevo má trvalo udržateľný pôvod. S mangovým drevom to určite poznáte. Dôležitou vlastnosťou mangového dreva je jeho udržateľnosť. Mangovníky sa totiž nepestujú pre drevo, ale pre mangá, ktoré na nich rastú. Ak je mangovník príliš starý na pestovanie manga, vyreže sa, aby uvoľnil miesto pre mladší strom. To drevo sa potom dá odviezť do továrne na nábytok, kde sa z neho dá vyrobiť všetko. Ten najkrajší nábytok do Vašej obývačky prinášame už z výroby. Takto si môžete rýchlo a lacno vychutnať krásny a odolný drevený nábytok.

Mangové drevo je prírodný produkt

Mangové drevo je prírodný produkt. To je presne to, čo ho robí tak krásnym. Žiadne dve dosky z mangového dreva nie sú rovnaké, čo dáva každému kusu nábytku jeho jedinečný vzhľad. Výsledkom je, že každý kus nábytku má charakteristické črty. To ukazuje, že Váš nábytok z mangového dreva je skutočným tradičným výrobkom. Pokiaľ to nebude mať negatívny vplyv na konštrukciu nábytku, nie je problém, ak má Váš nábytok takéto jedinečné vlastnosti. Prírodné produkty, ako je drevo, sú tiež známe svojou schopnosťou dlhodobo pracovať. To mangovému drevu neuberá na krásnom vzhľade, no je dobré s tým počítať. Kolísanie vzduchu môže spôsobiť, že drevo bude časom trochu pracovať. To je neoddeliteľnou súčasťou skutočného dreveného nábytku. Našťastie mangové drevo nie je náročné na údržbu, a tak jednoducho udržíte svoj nábytok krásny po dlhé roky.

Teplá farba a vzhľad

Keď uvidíte mangové drevo, spoznáte ho okamžite z tisícok druhov dreva. Je to vďaka jeho jedinečnému a teplému vzhľadu. Mangové drevo má teplú farbu, ktorá trochu pripomína plody, ktoré rastú na strome. Vďaka jasnej štruktúre a farebnému gradientu dreva je každá doska jedinečná. Má vzhľad, ktorý si zamilujete, a preto sa mangové drevo hodí do každého interiéru.

Teraz už viete všetko, čo potrebujete vedieť o vlastnostiach mangového dreva. Ste nadšení z tohto krásneho druhu dreva? Nahliadnite do nášho internetového obchodu a zistite, aký krásny nábytok dokážeme vyrobiť z mangového dreva!