Aké sú vlastnosti dreveného nábytku?

Nič nevyzerá vo Vašej obývačke elegantnejšie ako krásny nábytok z masívneho dreva. Často ho vidíte v nákupných centrách, luxusných reštauráciách alebo útulných kaviarňach, rovnako ako tak vidíte i nábytok z mangového dreva. Akými vlastnosťami  však nábytok z mangového dreva disponuje a čo ho odlišuje od bežného nábytku? Dobrá otázka! Odpoveď na ňu nájdete v našom blogu! Nižšie Vám povieme o výhodách a nevýhodách nábytku z masívneho dreva a o tom, čo robí mangové drevo takým výnimočným. Viac v nasledujúcich riadkoch!

Aké sú výhody dreveného nábytku?

Drevený nábytok nájdete v mnohých domácnostiach, vo všetkých druhoch interiérových štýlov. Drevo má preto mnoho pozitívnych vlastností, vďaka čomu je vhodné na výrobu nábytku. Nižšie pre Vás uvádzame zoznam vlastností dreveného nábytku:

  • Drevo má neutrálny a nadčasový vzhľad. Nikdy nevyjde z módy!
  • Vydrží dlho krásne a taktiež dlho vydrží.
  • Nábytok z masívneho dreva má luxusný vzhľad.
  • Mangové drevo je príkladom trvalo udržateľného druhu dreva!
  • Myslite na mangové drevo v odtieni čiernej!

Výhody dreveného nábytku? Nadčasový a luxusný

Jednou z veľkých výhod dreveného nábytku je, že tak skoro nevyjde z módy. Drevo má v skutočnosti dosť neutrálny vzhľad, nie je teda viazané na určité interiérové ​​trendy, ktoré po pár rokoch vyjdú z módy. Drevo môže mať zároveň aj výrazný vzhľad. Môžete to vidieť v mangovom dreve! Jednou z charakteristík mangového dreva je exotický a teplý vzhľad, ktorý drevo má. Dobre si prezrite stolové dosky! Žiadne dva kusy nábytku nevyzerajú rovnako vďaka nápadnej kresbe, krásnym farebným odtieňom a jasným vzorom pílenia. To dáva nábytku z mangového dreva jeho vlastné výhody, tento nábytok je vždy jedinečný!

Vlastnosti mangového dreva

Mangové drevo je druh tvrdého dreva, a preto má mnoho výhod a vlastností, ktoré má aj „normálne“ drevo. Slovo „typ tvrdého dreva“ to už prezrádza. Mangové drevo má vysokú tvrdosť, vďaka ktorej sa kus nábytku z tohto materiálu len tak ľahko nepoškodí. To zaručuje, že ho môžete používať ešte dlhšie! Skombinujte to s nadčasovosťou nábytku a máte jedálenský stôl, knižnicu alebo skrinku pod TV, ktoré môžete využívať roky.

Udržateľné tvrdé drevo?

Najzvláštnejšou vecou na mangovom dreve je okrem jeho vzhľadu azda aj trvanlivosť dreva. To je zvláštne, pretože mnohé druhy tvrdého dreva nie sú udržateľné. To, že je mangové drevo také šetrné k životnému prostrediu, je dané spôsobom jeho výroby. Netreba napríklad rúbať žiadnu džungľu, pretože mangovníky v dnešnej dobe veľa rastú na mangových plantážach. Keď strom zostarne, farmár ho dá vyrúbať a drevo predá továrni na výrobu nábytku. Takto teda skončí mangové drevo ako nábytok vo Vašej obývačke. A to bez veľkého zaťaženia životného prostredia!

Pozrite si nábytok z mangového dreva v reálnom živote

Vlastnosti mangového dreva skutočne spoznáte až vtedy, keď ho uvidíte naživo. Vzhľadom na obľúbenosť tohto krásneho druhu dreva ho dnes môžete vidieť nákupných centrách, luxusných reštauráciách alebo útulných kaviarňach. Čo poviete na naše jedinečné mangové drevo v odtieni čiernej? To je mangové drevo, ktoré bolo ošetrené žiarivým čiernym lakom, ktorý mu dodáva výrazný nový charakter. Tak príďte a zamilujte si mangové drevo rovnako ako my!